Otwórz menu główne

Wikitravel β

Wikitravel:Status artykułu

Status Nazwa Opis
0 Do usunięcia Tekst nie jest artykułem (przynajmniej w rozumieniu zasad Wikitravel) . Na przykład jest przejawem wandalizmu, spamu, przesadnej reklamy, lub nie ma związku z podróżami. Taki artykuł, jeśli nie zostanie podjęta decyzja o wycofaniu statusu, zostanie usunięty.
1 Zarodek Artykuł jest pusty, ma bardzo niewiele informacji, lub nie są one przedstawione zgodne z zasadami. Artykuły bez szablonu zalicza się do tej kategorii.
2 Zarys Ma co najmniej tekst wprowadzający (np. o lokalizacji danego miejsca), oraz szablon odpowiedni dla swojej kategorii. Może mieć też kilka sekcji szablonu wypełnionych, ale zbyt mało, aby można było uznać artykuł za istotne źródło informacji.
3 Użyteczny Artykuł na przynajmniej po kilka informacji w sekcjach Dojazd, Gastronomia, Noclegi. Mało wymagający podróżnik bez dostępu do innych źródeł informacji powinien być w stanie przeżyć w opisywanym miejscu. Wymienione powinny być chociaż najbardziej znane atrakcje turystyczne.
4 Przewodnik Artykuł będzie pomocny dla każdego przeciętnego turysty. Sekcje powinny umożliwiać wybór spośród większej ilości możliwości w różnych klasach cenowych. Zawarte informacje powinny wystarczyć do zapełnienia kilku dni pobytu w danym miejscu (o ile to możliwe), i sposobach poruszania się pomiędzy poszczególnymi atrakcjami. Wygląd artykułu powinien w co najwyżej niewielkim stopniu odbiegać od zasadami prezentacji.
5 Kompletny


Status artykułu jest oznaczony przez wstawienie odpowiedniego szablonu pod jego treścią:

Znacznik W artykule pojawi się
{{Do usunięcia}} ----
Ta strona została zgłoszona do usunięcia z Wikitravel.
Aby przeczytać uzasadnienie lub przedyskutować tę decyzję przejdź do strony Wikitravel:Do usunięcia#Status_artykułu.


{{zarodek}}
To jest zarodek artykułu, który wymaga rozbudowy. Nie ma tu nawet szablonu. Pomóż, aby stał się użytecznym artykułem wprowadzając choćby podstawowe informacje.


{{zarys}}
To jest zarys artykułu. Na razie jest tutaj szablon i niewiele więcej. Pomóż, aby stał się użytecznym artykułem wprowadzając choćby podstawowe informacje.
{{użyteczny}}
Ten artykuł ma już minimum informacji które czynią go użytecznym. Jednak jeszcze wiele brakuje, aby stał się przewodnikiem. Możesz pomóc uzupełniając luki i zwiększając różnorodność oferty w już zaczętych sekcjach.
{{przewodnik}} Szablon:Przewodnik
{{kompletny}} Szablon:Kompletny