Pomóż wybogacić Wikitravel! Dowiedz się jak

Wikitravel:Jak utworzyć nową stronę: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikitravel, http://wikitravel.org/
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Kat.)
 
Linia 20: Linia 20:
 
[[:shared:Main Page|Wikitravel Shared]] jest repozytorium map i zdjęć, które możesz zamieszczać w artykułach.
 
[[:shared:Main Page|Wikitravel Shared]] jest repozytorium map i zdjęć, które możesz zamieszczać w artykułach.
  
 
+
[[Kategoria:Pomoc]]
 
 
 
 
  
 
[[de:Wikitravel:Wie du eine neue Seite anfängst]]
 
[[de:Wikitravel:Wie du eine neue Seite anfängst]]

Aktualna wersja na dzień 15:27, 6 sie 2012

Czasami konieczne jest stworzenie nowego artykułu w Wikitravel - na przykład, nowy opis podróży lub nowy plan podróży. Na tej stronie dowiesz sie jak to zrobić.

Brak przycisku "Utwórz nową stronę" może na początku okazać się frustrujący. Nie jest to jednak błąd, lecz takie było założenie projektowe. Związane jest to z tym, że nowe strony powinny być połączone z już istniejącymi tworząc spójną zawartość Wikitravel bez pojedynczych stron, do których nie prowadzą żadne odnośniki.

Jedyny sposób na stworzenie nowej strony to dodanie prowadzącego do niej odnośnika na istniejącej już stronie. Następnie poprzez wybranie tego właśnie (oznaczonego czerwono) odnośnika - możemy przejść do strony edycji. Proponujemy rozpocząć dodanie od przejrzenia Strony głównej, na której należy zlokalizować temat jak najbliżej związany z nową stroną. Na przykład jeśli chcesz stworzyć stronę o mieście, możesz zacząć wyszukiwanie od kraju, a następnie regionu, w którym to miasto jest położone.

Jeśli nie istnieje pojęcie związane w żaden sposób z nowym artykułem, możesz dodać nowy link na swojej Stronie użytkownika.

Nawet krótka informacja jest lepsza niż żadna[edytuj]

Nie wstydź się tworzyć nowych stron. Wybierz odpowiedni Szablon dla twojej strony i uzupełnij tyle, ile możesz. Pamiętaj aby nie kopiować informacji bez zgody autorów.

Jeśli utworzysz Zarodek, to inni Wikipodróżnicy postarają się go rozbudować. Pamiętaj: nawet krótka informacja może być bardzo przydatna.

 

Wikitravel Shared

Wikitravel Shared jest repozytorium map i zdjęć, które możesz zamieszczać w artykułach.