Pomóż wybogacić Wikitravel! Dowiedz się jak

Szlak Warowni Jurajskich

Z Wikitravel, http://wikitravel.org/
Wersja z dnia 12:08, 29 paź 2020 autorstwa Golden Auste (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{wycieczka}} {{JestW|nazwa_regionu}} Szlak Warowni Jurajskich jest alternatywą dla Szlaku Orlich Gniazd, pozwala nie tylko uniknąć większych tłumów ale i zobacz...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Szlak Warowni Jurajskich

Default Banner.jpg

Ten artykuł opisuje wycieczkę.
Szlak Warowni Jurajskich jest alternatywą dla Szlaku Orlich Gniazd, pozwala nie tylko uniknąć większych tłumów ale i zobaczyć miejsca równie piękne ale mniej oblegane przez turystów (poza zamkiem w Ogrodzieńcu i Ojcowem). Trasa dla wytrawnych piechurów, przejście jej dłuższym temprem zajmuje ok cztery dni.

Charakterystyka[edytuj]

Szlak jest oznaczony jako żółty. Na trasie możemy zobaczyć takie atrakcje jak wolbromska starówka, Ryczów, Zawiercie, ruiny zamku w Morsku, skały w Przewodziszowicach i Ostrężniku, pustelnię w Czatachowej i sanktuarium w Mstowie. Trasa rozpoczyna się w Rudawie, a kończy w Mstowie.

Trasa[edytuj]

Pieszo[edytuj]

Rudawa-Ojcowski Park Narodowy-Imbramowice-Glanów- Wolbom- Dłużec-Złożeniec- Ryczów- Podzamcze-Ogrodzieniec-Zawiercie-Morsko-Podlesice-Przewodziszowice- Czatachowa- Ostrężnik- Suliszowice- Małusy Wielkie-Mstów

Rowerem[edytuj]

Długość w jedną stronę ok 6,5 godzin.

Informacja[edytuj]

  • Opis szlaku i mapa [1]


To jest zarys artykułu. Na razie jest tutaj szablon i niewiele więcej. Pomóż, aby stał się użytecznym artykułem wprowadzając choćby podstawowe informacje.