Pomóż wybogacić Wikitravel! Dowiedz się jak

Szlak Rezerwatów Przyrody

Z Wikitravel, http://wikitravel.org/
Wersja z dnia 11:26, 29 paź 2020 autorstwa Golden Auste (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{wycieczka}} {{JestW|nazwa_regionu}} Szlak rezerwatów przyrody jest jednym z dwóch szlaków biegnących przez Jurę Wieluńską. Oznaczonyhttps://trail.pl/szlaki/nie...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Szlak Rezerwatów Przyrody

Default Banner.jpg

Ten artykuł opisuje wycieczkę.Szlak rezerwatów przyrody jest jednym z dwóch szlaków biegnących przez Jurę Wieluńską. Oznaczonyhttps://trail.pl/szlaki/niebieski-szlak-rezerwatow-przyrody-zaleczanskiego-parku-krajobrazowego-1832 jako szlak niebieski.

Charakterystyka[edytuj]

Szlak rozpoczyna się przy dworcu PKP w Blachowni, a kończy się w Chorzewie-Siemkowicach, również przy dworcu PKP. Szlak najlepiej rozłożyć na trzy dni. (po 6-5 godzin przejścia każdego dnia). Głównymi atrakcjami szlaku są Załęczański Park Krajobrazowy, stawy w Pankach, ruiny twierdzy w Dankowie i jaskinia Szachownica.


Trasa[edytuj]

Pieszo[edytuj]

Blachownia-Kłobuck-Truskolasy-Panki-Krzepice-Danków-Jaskinia Szachownica- Załęczański Park Krajobrazowy (Rezerwat Węże)- Chorzew

Rowerem[edytuj]

Pokonanie trasy w jedną stronę wynosi ok 3 godzin w jedną stronę.

Bezpieczeństwo[edytuj]

Na trasie nie ma większych niebezpieczeństw poza kleszczami. Węże pojawiają się dość rzadko.

Informacja[edytuj]

  • Mapa szlaku [1]
  • Dokładny opis szlaku [2]


To jest zarys artykułu. Na razie jest tutaj szablon i niewiele więcej. Pomóż, aby stał się użytecznym artykułem wprowadzając choćby podstawowe informacje.