Pomóż wybogacić Wikitravel! Dowiedz się jak

Szlak Pustynny

Z Wikitravel, http://wikitravel.org/
Wersja z dnia 19:10, 27 paź 2020 autorstwa Golden Auste (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{wycieczka}} {{JestW|nazwa_regionu}} Szlak Pustynny, jak sama nazwa wskazuje, wziął swoją nazwę od Pustyni Błędowskiej. Prowadzi on przez takie atrakcje jak min....")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Szlak Pustynny

Default Banner.jpg

Ten artykuł opisuje wycieczkę.Szlak Pustynny, jak sama nazwa wskazuje, wziął swoją nazwę od Pustyni Błędowskiej. Prowadzi on przez takie atrakcje jak min. Jaroszowiec czy Ryczów.

Charakterystyka

Dawniej szlak dzielił się na dwie, niepołączone ze sobą etapy, obecnie obejmuje jedną część. Oznaczony jest kolorem żółtym.


Przygotowania

Trasa nie wymaga większych przygotowań. Trudność może sprawić marsz przez pustynię, warto zabrać wygodne obuwie. Całkowite przejście trasy zajmuje ok. 5 godzin. Można w nią zabrać dzieci w wieku 15 lat.


Trasa

Pieszo

Trasa rozpoczyna się przy ulicy Żołnierskiej w dzielnicy Dąbrowy Górniczej, Błędowie. Jej przebieg wygląda następująco:

  • Błędów-Pustynia Błędowska-Klucze-Jaroszowiec-Gołczowice-Ryczów

Bezpieczeństwo

Największym niebezpieczeństwem są kleszcze, przechodząc przez tereny leśne warto zabrać ubranie zakrywające ramiona i/lub repelenty.

Informacja

opis trasy i mapa


To jest zarys artykułu. Na razie jest tutaj szablon i niewiele więcej. Pomóż, aby stał się użytecznym artykułem wprowadzając choćby podstawowe informacje.