Otwórz menu główne

Wikitravel β

Pekin - stolica i drugie co do wielkości miasto Chin, położone w północnej części kraju. W 2008 Pekin będzie gospodarzem XXIX Letnich Igrzysk Olimpijskich.

CharakterystkaEdytuj

DojazdEdytuj

SamolotemEdytuj

Polskie Linie Lotnicze od 30 marca 2008 uruchamiają bezpośrednie połączenie lotnicze z Warszawy do Pekinu.

KolejąEdytuj

Do Pekinu z Europy można dojechać koleją na kilka sposobów, w zależności od tego jaki wariant podróży się przyjmuje (szybkość, cena, atrakcyjność).

Pociąg nr 4 Moskwa Jarosławska - Pekin

Chiński skład kursujący krótszą trasą przez Ułan-Bator (Mongolia) odjeżdża w każdy wtorek ze stolicy Rosji o godz. 21:35 (czas moskiewski, +2h do Polski), a do Pekinu dociera w poniedziałek o 14:04 (czas miejscowy, +7h do Polski w zimie i +6h w lecie). Dystans 7622 km.


Pociąg nr 20 "Wostok" Moskwa Jarosławska - Pekin

Skład "Wostoka", pomalowany w charakterystyczne barwy narodowe Rosji jest jednym z najsłynniejszych pociągów świata. Do niedawna "firmiennj", obecnie jako zwykły pośpieszny, omija Mongolię i do Chin dociera przez Mandżurię. W Moskwy wyjeżdża w każdy piątek o godz. 23:55 (czas moskiewski, +2h do Polski), a w Pekinie jest w następny piątek o godz. 5:31 (czas miejscowy, +7h do Polski w zimie i +6h w lecie). Dystans 8961 km.


Dojazd powyższymi pociągami jest najszybszy i najwygodniejszy, lecz także i najdroższy. Dużo tańszy jest wariant jazdy z przesiadkami np:

Moskwa - Irkuck/Czita (pociąg); Irkuck/Czita - Zabajkalsk (pociąg); Zabajkalsk - Manzhouli (autobus); Manzhouli - Pekin (pociąg)

Pociąg nr 340/350 Moskwa Jarosławska - Czita/Błagowieszczeńsk (codziennie na zamianę)

Pociąg nr 650 "Dauria" Czita - Zabajkalsk (codziennie)

SamochodemEdytuj

AutobusemEdytuj

KomunikacjaEdytuj

Warto zobaczyćEdytuj

Zakazane Miasto

Plac Tien'anmen

Niebiańska Świątynia

Pałac Letni

Park Beihai

Ogród Zoologiczny

Najbliższe okoliceEdytuj

NaukaEdytuj

PracaEdytuj

ZakupyEdytuj

GastronomiaEdytuj

Festiwale, imprezyEdytuj

NoclegiEdytuj

KontakEdytuj

BezpieczeństwoEdytuj

Informacje turystyczneEdytuj

WyjazdEdytuj


To jest zarys artykułu. Na razie jest tutaj szablon i niewiele więcej. Pomóż, aby stał się użytecznym artykułem wprowadzając choćby podstawowe informacje.