YOU CAN EDIT THIS PAGE! Just click any blue "Edit" link and start writing!

User talk:Kuara

From Wikitravel Shared
Jump to: navigation, search


Information.png   Welcome to Wikitravel Shared, Kuara!

If you want to specialize your experience you may want to consider editing your preferences. Before uploading please take a second to read over the copyleft, policies and guidelines, and the image policy but feel free to upload travel images. If you need help, check out the help desk, and if you need some info not on there, post a message in the Travellers' pub.


-- Tatata 23:10, 29 October 2007 (EDT)

Language Expeditions[edit]

Hello!

I noticed that you signed up Language Version Expedition template, but I reverted since the page was just a template to create a new language expedition page. If you'd like to sign up a language expedition, please see Language Expeditions. Thanks. -- Tatata 23:25, 29 October 2007 (EDT)

Türkçe sürüm[edit]

Hala Türkçe sürüm düzenlemesiyle ilgileniyor musun? Fransızca sürümden çeviri yapmaktayım, yardım edebilir sen sevinirim.
Yahudidevriyesi 02:02, 19 April 2009 (EDT)

Selam! Cevabın ve de kodlama sayfasında yaptığın değişiklikler için çok teşekkür ederim. Ben şu anda Çin'deyim, ileride Kaşgar ve de Pekin sayfalarında kullanmak üzere fotoğraflar çekmekteyim bol bol. Bu işi sence nasıl daha koordineli çalışır duruma getirebiliriz? İlgili bütün kullanıcılar wikitravel keşif chat sayfasında mı koordineli çalışmalı? Sence, şimdiye kadar çevirdiklerim arasında gözüne çarpan ve benim ileride çeviride dikat etmem gereken noktalar var mı?

Teşekkürler,
El Yahudiyo 03:46, 15 May 2009 (EDT)